Tabell

Lag GP V O F VS FS +/- P
HCB 16 8 5 3 109 83 26 29
NGB 16 9 2 5 102 90 12 29
Bikers 16 6 7 3 107 85 22 25
BK Rännan 16 7 4 5 100 92 8 25
Gånsvikshamn BK 16 6 4 6 100 92 8 22
BengA 16 5 4 7 93 99 -6 19
Team1 16 4 5 7 82 110 -28 17
Edmolift 16 3 6 7 88 104 -16 15
Team Gunnarsson 16 4 3 9 83 109 -26 15

S = Spelade, V=Vunna (3 poäng), O=Oavgjorda (1 poäng), F=Förlorade (0 poäng), VS=Vunna seriematcher, FS=Förlorade seriematcher, P=Poäng

Vid byte av matchdag ansvarar de spelande lagen för att komma överens om tidsändring samt att omboka och meddela hallen om ny tid.

Matcher

Vecka Veckodag Tid Matchrunda 1 Resultat
42 måndag 18:00 HCB Edmolift 4 : 8
måndag 18:00 Gånsvikshamn BK NGB 6 : 6
måndag 19:30 Team1 BengA 6 : 6
måndag 19:30 Team Gunnarsson Bikers 6 : 6
43 måndag 18:00 BK Rännan NGB 5 : 7
måndag 18:00 HCB BengA 10 : 2
måndag 19:30 Gånsvikshamn BK Bikers 4 : 8
måndag 19:30 Team1 Team Gunnarsson 4 : 8
44 måndag 18:00 Edmolift BengA 4 : 8
måndag 18:00 BK Rännan Bikers 6 : 6
måndag 19:30 HCB Team Gunnarsson 4 : 8
måndag 19:30 Gånsvikshamn BK Team1 4 : 8
45 måndag 18:00 NGB Bikers 0 : 12
måndag 18:00 Edmolift Team Gunnarsson 8 : 4
måndag 19:30 BK Rännan Team1 2 : 10
måndag 19:30 HCB Gånsvikshamn BK 8 : 4
46 måndag 18:00 BengA Team Gunnarsson 7 : 5
måndag 18:00 NGB Team1 9 : 3
måndag 19:30 Edmolift Gånsvikshamn BK 4 : 8
måndag 19:30 BK Rännan HCB 6 : 6
47 måndag 18:00 Bikers Team1 6 : 6
måndag 18:00 BengA Gånsvikshamn BK 6 : 6
måndag 19:30 NGB HCB 10 : 2
måndag 19:30 Edmolift BK Rännan 4 : 8
48 måndag 18:00 Team Gunnarsson Gånsvikshamn BK 2 : 10
måndag 18:00 Bikers HCB 5 : 7
måndag 19:30 BengA BK Rännan 12 : 0
måndag 19:30 NGB Edmolift 8 : 4
49 måndag 18:00 Team1 HCB 6 : 6
måndag 18:00 Team Gunnarsson BK Rännan 2 : 10
måndag 19:30 Bikers Edmolift 6 : 6
måndag 19:30 BengA NGB 10 : 2
50 måndag 18:00 Gånsvikshamn BK BK Rännan 10 : 2
måndag 18:00 Team1 Edmolift 2 : 10
måndag 19:30 Team Gunnarsson NGB 4 : 8
måndag 19:30 Bikers BengA 10 : 2
Vecka Veckodag Tid Matchrunda 2
5 måndag 18:00 Edmolift HCB 4 : 8
måndag 18:00 NGB Gånsvikshamn BK 10 : 2
måndag 19:30 BengA Team1 3 : 9
måndag 19:30 Bikers Team Gunnarsson 8 : 4
6 måndag 18:00 NGB BK Rännan 4 : 8
måndag 18:00 BengA HCB 6 : 6
måndag 19:30 Bikers Gånsvikshamn BK 2 : 10
måndag 19:30 Team Gunnarsson Team1 6 : 6
7 måndag 18:00 BengA Edmolift 6 : 6
måndag 18:00 Bikers BK Rännan 4 : 8
måndag 19:30 Team Gunnarsson HCB 2 : 10
måndag 19:30 Team1 Gånsvikshamn BK 0 : 12
8 måndag 18:00 Bikers NGB 6 : 6
måndag 18:00 Team Gunnarsson Edmolift 10 : 2
måndag 19:30 Team1 BK Rännan 0 : 12
måndag 19:30 Gånsvikshamn BK HCB 6 : 6
9 måndag 18:00 Team Gunnarsson BengA 4 : 8
måndag 18:00 Team1 NGB 8 : 4
måndag 19:30 Gånsvikshamn BK Edmolift 6 : 6
måndag 19:30 HCB BK Rännan 8 : 4
11 måndag 18:00 Team1 Bikers 4 : 8
måndag 18:00 Gånsvikshamn BK BengA 8 : 4
måndag 19:30 HCB NGB 10 : 2
måndag 19:30 BK Rännan Edmolift 6 : 6
12 måndag 18:00 Gånsvikshamn BK Team Gunnarsson 2 : 10
måndag 18:00 HCB Bikers 6 : 6
måndag 19:30 BK Rännan BengA 7 : 5
måndag 19:30 Edmolift NGB 4 : 8
13 måndag 18:00 HCB Team1 8 : 4
måndag 18:00 BK Rännan Team Gunnarsson 6 : 6
måndag 19:30 Edmolift Bikers 6 : 6
måndag 19:30 NGB BengA 8 : 4
15 måndag 18:00 BK Rännan Gånsvikshamn BK 10 : 2
måndag 18:00 Edmolift Team1 6 : 6
måndag 19:30 NGB Team Gunnarsson 10 : 2
måndag 19:30 BengA Bikers 4 : 8
Kvartsfinal De åtta bästa
17 måndag HCB Edmolift 6 : 7
måndag NGB Team1 7 : 6
måndag Bikers BengA 10 : 2
måndag BK Rännan Gånsvikshamn BK WO :
Semifinal (4 lag) + Final (2 lag + match om tredje)
Semi ONSDAG 1/5 EdmoLift NGB :
Semi ONSDAG 1/5 Bikers Gånsvikshamn BK :
Final ONSDAG 1/5 :
Brons ONSDAG 1/5 :

 

Handikapp

Lag Spelare Snitt HCP
BengA Anders 151 47
BengA Bengt 155 44
BengA Börje 142 55
BengA Carina 141 55
BengA Janne 168 33
Bikers Conny 160 40
Bikers Lasse 133 62
Bk Rännan Hans 106 80
BK Rännan Joakim 138 58
BK Rännan Lillis 104 80
BK Rännan Mike 150 48
BK Rännan Robin 89 80
BK Rännan Zacharias 115 76
BK Rännan Micke 108 80
Edmo Anders 179 25
Edmo David 143 54
Edmo Hannes 156 43
Edmo Hasse 169 33
Edmo PelleGran 169 33
Edmo Per 170 32
Gånsvikshamn BK Andre 115 76
Gånsvikshamn BK Jakob 145 52
Gånsvikshamn BK Monke 183 22
Gånsvikshamn BK Pelle 147 51
HCB Glenn 172 31
HCB Marika 157 42
HCB Micke 164 37
NGB Göran 178 26
NGB Jocke 135 60
NGB Lasse 176 28
NGB Michael 176 27
NGB Moa 96 80
NGB Monica 166 35
Team1 Annika 102 80
Team1 Micke 157 43
Team1 Solan 176 27
TeamGunnarsson Jeanette 115 76
TeamGunnarsson Sofi 108 80
TeamGunnarsson Stefan 142 55